Co to jest hydrolat? 0
Co to jest hydrolat?

W przeciągu kilku ostatnich lat na polski rynek wprowadzono sporo nowych, nieznanych dotąd kosmetyków. Nic więc dziwnego, że do tej pory wiele z nas nie do końca rozumie, jakie właściwości wykazują poszczególne z nich, jaki jest cel korzystania z nich. Pośród nowinek pielęgnacyjnych wymienić należy m.in. hydrolat. Co to jest hydrolat? W jaki sposób pozyskuje się czy też wytwarza hydrolaty? Do czego służy hydrolat? Jakie miejsce zajmuje w codziennej rutynie pielęgnacyjnej? Wreszcie, jak stosować hydrolat? Dziś wszystko na temat stosunkowo nowego rodzaju produktu. Wyjaśniamy co to są hydrolaty i w jaki sposób możemy z nich korzystać na co dzień!

Co to są hydrolaty?

Choć ich popularność rośnie niemalże z dnia na dzień, wciąż wiele osób zastanawia się co to są hydrolaty. Otóż hydrolat to produkt będący wynikiem destylacji całych roślin bądź wybranych ich części z parą wodną. Efektem tego procesu poza hydrolatem (wodą podestylacyjną nazywaną również wodą kwiatową/roślinną) jest olejek eteryczny. W hydrolacie zresztą obecne są rozpuszczalne cząstki roślinne wraz z niewielką ilością olejku eterycznego. Wobec tego, hydrolat to nic innego jak esencja roślinna w najczystszej, lecz łagodniejszej, rozcieńczonej w porównaniu do olejku formie. A do czego taką roślinną wodę można wykorzystać? Do czego służy hydrolat oraz jak stosować hydrolat?

Do czego służy hydrolat?

Skoro wiemy już co to jest hydrolat, najwyższa pora wyjaśnić do czego służy hydrolat. W końcu nie bez przyczyny w większości drogerii stacjonarnych, a zwłaszcza internetowych, głównie z naturalnymi kosmetyki znaleźć można tak wiele hydrolatów. To, że wiele roślin wykazuje zbawienne właściwości dla naszego zdrowia, a także skóry, włosów i paznokci nikogo nie dziwi. Wobec tego, oczywiste jest, że hydrolat jako najczystsza roślinna esencja również może wspomóc kondycję naszej cery. W zależności od tego, z czego jest to hydrolat, stosowany na skórze przynosi różne efekty, a więc i przeznaczony jest do różnych jej typów. A jak stosować hydrolat?

Jak stosować hydrolat?

Po krótkim wyjaśnieniu co to jest hydrolat i do czego służy hydrolat, najwyższa pora sprawdzić jak stosować hydrolat. Otóż, zdecydowanie najpopularniejszym i jak najbardziej polecanym sposobem użycia hydrolatów jest przemywanie, a częściej spryskiwanie (większość posiada atomizer) nimi twarzy, celem przywrócenia jej naturalnego pH i odświeżenia. Jak się bowiem okazuje, wody kwiatowe mają pH bardzo zbliżone do pH ludzkiej skóry, dzięki czemu doskonale zastępują toniki. W związku z tym produkty te możemy stosować zamiennie. Regularnie nakładane na twarz poprawiają wygląd i stan skóry. Innym, równie doskonałym sposobem wykorzystania hydrolatów jest rozcieńczanie nimi masek glinkowych do samodzielnego przygotowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl