Co to jest peeling enzymatyczny? 0
Co to jest peeling enzymatyczny?

 Co to jest peeling enzymatyczny?

Prawidłowe dbanie o cerę obejmuje różne działania. Oczyszczanie twarzy, złuszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie to cztery podstawowe filary pielęgnacji. Wszystkie w pewnym sensie są od siebie zależne, uzupełniają się. W końcu, bez dokładnego demakijażu i mycia oraz usunięcia martwego naskórka i odblokowania zatkanych porów skóry, wszystkie pozostałe etapy właściwie nie miałyby sensu. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy tak dużą popularność zyskały peelingi, zwłaszcza enzymatyczne. Co to jest peeling enzymatyczny? Co odróżnia go od pozostałych produktów peelingujących? Na czym polega peeling enzymatyczny? Jakie substancje wchodzą w jego skład? Jak działa peeling enzymatyczny? Jakich efektów na skórze można się spodziewać po jego regularnym aplikowaniu? Wreszcie, jak stosować peeling enzymatyczny?

Na czym polega peeling enzymatyczny?

Co to jest peeling enzymatyczny? Czym wyróżnia się na tle pozostałych? Na czym polega peeling enzymatyczny? Otóż, peeling enzymatyczny w przeciwieństwie do całej reszty kosmetyków do dogłębnego oczyszczania twarzy poprzez złuszczanie, zamiast drobinek ścierających zawiera w sobie enzymy z owoców. W składzie wielu tego typu peelingów znaleźć można m.in. ekstrakty z ananasa, papai, jabłka, żurawiny będące źródłem kwasów AHA, fitosteroli, flawonoidów oraz witamin A, B, C, E, K. Jeśli chodzi o konsystencję, najczęściej są to produkty w formie gęstej pasty, kremu bądź żelu. W takim razie, jak działa peeling enzymatyczny i jak stosować peeling enzymatyczny?

Jak działa peeling enzymatyczny?

Chcąc dowiedzieć się, co to jest peeling enzymatyczny, trzeba również zrozumieć jak działa peeling enzymatyczny. Niewątpliwie, szczególną cechą tego typu produktów jest to, jak bardzo są delikatne, a jednocześnie skuteczne. Jako, że bazą w tym przypadku są enzymy z owoców, a nie ścierające drobinki, które podrażniają skórę suchą, wrażliwą, naczynkową, po nałożeniu produktu martwy naskórek oraz nagromadzone w porach skóry zanieczyszczenia zostają rozpuszczone. W efekcie, już po 2-3 dniach od aplikacji, skóra jest widocznie, dogłębnie oczyszczona, pory odblokowane i ściągnięte, zaskórniki usunięte, skóra wygładzona i zmiękczona, jej koloryt wyrównany i poprawiony. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w nakładanych w kolejnych etapach maseczkach, esencjach, serach, kremach, olejkach mają szanse jeszcze lepiej zadziałać na cerze. A jak stosować peeling enzymatyczny?

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Ostatnią, wartą poruszenia kwestią przy okazji omawiania co to jest peeling enzymatyczny jest jego aplikowanie. Jak stosować peeling enzymatyczny? Dla najlepszych efektów należy nakładać go na twarz regularnie, tj. raz w tygodniu przez dłuższy okres czasu, ponieważ rezultaty są widoczne po pewnym czasie. Wystarczy równomiernie rozprowadzić kosmetyk na twarzy omijając okolice oczu i ust, pozostawić na 10-15 minut, po czym zmyć letnią wodą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl