Jak się pozbyć zaskórników? 0
Jak się pozbyć zaskórników?

Któż z nas, kobiet i mężczyzn, młodych i starych nie boryka się z problem zaskórników? Choć z rozwagą dobieramy kosmetyki do twarzy oraz w myśl idei, że dieta odbija się nie tylko na naszej wadze, ale i skórze uważamy na to co jemy, często trudno nam raz na zawsze uporać się z wągrami. Nawet jeśli uda nam się w końcu porządnie oczyścić twarz, zaskórniki po czasie wracają. Jak się pozbyć zaskórników? Po jakie produkty warto sięgać? Jakie etapy pielęgnacji wprowadzić do codziennej rutyny? Jak postępować z cerą z zaskórnikami i wągrami? Czym w ogóle są i jak powstają wągry? Podpowiadamy jak oczyścić skórę z wągrów!

Jak powstają wągry?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie tytułowe, czyli: „Jak się pozbyć zaskórników, warto, abyśmy zrozumieli czym tak właściwie są i jak powstają wągry. Otóż zaskórniki/wągry (nazw używa się zamiennie) to nic innego jak zablokowane (pozapychane) pory skóry. Kiedy zrogowaciały naskórek miesza się z nadmiarem sebum, zanieczyszczeniami powietrza, resztkami makijażu, a my niedokładnie oczyszczamy twarz z takiej mieszaniny, zaczyna ona zalegać właśnie w porach skóry i ciemnieć w wyniku kontaktu z powietrzem. W taki to właśnie sposób tworzą się na skórze charakterystyczne czarne kropki, zwykle w skłonnej do przetłuszczania się sferze T - na brodzie, nosie i czole. Warto przy tym dodać, że niemałe znaczenie mają geny i hormony, które decydują o poszerzaniu się otwartych porów oraz ilości wytwarzanego przez gruczoły łojowe sebum. Niemniej, równie ważna jest dieta i pielęgnacja cery z zaskórnikami i wągrami. Jak zatem powinna wyglądać? Jak oczyścić skórę z wągrów?

Cera z zaskórnikami i wągrami

Wiemy już czym są i jak powstają wągry. Wiedzę na temat zaskórników, przed tym, jak wyjaśnimy sobie krok po kroku jak się pozbyć zaskórników warto uzupełnić o jeszcze jedną kwestią. Otóż, zwykło się myśleć, że cera z zaskórnikami i wągrami to cera tłusta bądź mieszana. Okazuje się jednak, że wcale niekoniecznie. Wągry równie dobrze mogą pojawiać się na skórze suchej, gdyż poza nadmiarem sebum powstają w wyniku niedokładnego oczyszczania twarzy z makijażu i nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń. Prócz tego, mogą być efektem zaburzeń złuszczania naskórka. Dlatego cerę z zaskórnikami i wągrami należy oczyszczać delikatnie i dokładnie, nie zapominając o jej prawidłowym nawilżaniu.

Jak oczyścić skórę z wągrów?

Skoro wiemy już czym są i jak powstają wągry, a także rozumiemy, że cera z zaskórnikami i wągrami to niekoniecznie cera tłusta, możemy przejść do sedna sprawy. Jak oczyścić skórę z wągrów, by na zawsze pozostała czysta, świeża, promienna? Przede wszystkim, musimy dokładnie i systematycznie o nią dbać. Niezwykle istotną kwestią jest demakijaż i mycie twarzy. W tym celu możemy sięgać po płyny micelarne, mleczka, naturalne oleje (I etap) oraz płyny, żele i pianki (II etap). Poza tym, ogromnie ważne jest złuszczanie naskórka przy pomocy peelingów, szczególnie enzymatycznych - w zależności od potrzeb skóry - raz, dwa razy lub więcej na tydzień. Kolejną rzeczą są maseczki. W tym przypadku najlepiej sięgać po te z aktywnym węglem i glinkami. Najlepsze efekty przynoszą one po zastosowaniu sauny parowej. W końcu, warto zaopatrzyć się w kosmetyki zawierające kwasy owocowe, retinol i witaminę B3.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl