Zobacz nowości
Baza pod makijaż DayLite
Baza pod makijaż DayLite
75,00 zł
szt.
Mus do ciała - Pomarańcza
Mus do ciała - Pomarańcza
43,00 zł
szt.
Krem do twarzy Still Young
Krem do twarzy Still Young
149,99 zł
szt.
Krem do twarzy Make Day
Krem do twarzy Make Day
149,99 zł
szt.
Krem do twarzy Be Perfect
Krem do twarzy Be Perfect
149,99 zł
szt.
Krem do twarzy Be More
Krem do twarzy Be More
149,99 zł
szt.
Kwas Hialuronowy 3%
Kwas Hialuronowy 3%
35,00 zł
szt.
Gentle Care - Puder Myjący
Gentle Care - Puder Myjący
32,00 zł
szt.
Kolejność nakładania kosmetyków 0
Kolejność nakładania kosmetyków

Wierząc, że odpowiednio ułożona pielęgnacja pozwoli nam cieszyć się pełną blasku, zdrową, jędrną skórą oraz przedłużyć młodość, każda z nas, kobiet starannie dobiera kosmetyki, by o poranku i wieczorem z namaszczeniem wklepywać je w czoło, policzki, nos, brodę, szyję i dekolt. O ile jeszcze do niedawna standardowo był to krem do twarzy, o tyle współcześnie nasze kolekcje kosmetyków powiększają się o kolejne produkty. Niewątpliwie przyczynił się do tego niesłychany bum na koreańską, wieloetapową pielęgnację. I tak też, coraz chętniej inwestujemy w toniki, hydrolaty, esencje, sera oraz najrozmaitsze olejki, które nie tylko kuszą ładnymi opakowaniami, ale też imponującym składem. Przy takiej ilości różnego rodzaju produktów tym, co wzbudza wątpliwości jest kolejność nakładania kosmetyków. Jakie znaczenie ma to, co jako pierwsze, a co jako ostatnie ląduje na naszej buzi? W jakiej kolejności nakładać kosmetyki na twarz?

Kolejność w pielęgnacji twarzy

Zanim wyjaśnimy sobie w jakiej kolejności nakładać kosmetyki na twarz, warto wspomnieć dlaczego w ogóle kolejność nakładania kosmetyków jest ważna. Otóż tylko jeśli będziemy trzymali się prawidłowej kolejności w pielęgnacji twarzy toniki, kremy, sera itd. będą doskonale się wchłaniały, a więc i przynosiły obiecywane przez producentów efekty. O tym, że kosmetyki pielęgnacyjne należy nakładać na oczyszczoną twarz chyba nie trzeba przypominać…

W jakiej kolejności nakładać kosmetyki na twarz?

To, że kolejność w pielęgnacji twarzy jest bardzo istotna nie ulega żadnej wątpliwości. W takim razie, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki na twarz? Ogólnie rzecz biorąc obowiązuje zasada, że kosmetyki nakładamy w kolejności od najlżejszych do najcięższych konsystencji. Wobec tego, kolejność nakładania kosmetyków jest następująca: tonik bądź hydrolat, następnie esencja, potem serum, wreszcie krem i krem pod oczy, na koniec olej. Oczywiście jeśli nie mamy takiej potrzeby nie musimy stosować wszystkich wymienionych. Zawsze jednak trzymamy się zaprezentowanej kolejności. Przykładowo pielęgnację możemy okroić np. do następujących kroków: tonik/hydrolat -> serum -> krem. Tu warto pamiętać, że jeśli sięgamy po serum olejowe (a nie np. hialuronowe o lekkiej, żelowej konsystencji), równie dobrze możemy najpierw wklepać w buzię krem a dopiero później serum - to zależy już od tego, jak wolimy i co lepiej sprawdza się na naszej skórze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl